Konuların anlaşılması için yazıların kronolojik sıraya göre okunması önerilir.

18 Kasım 2016 Cuma

Kısa Bilgilendirme: Siyonist ADL, F. Gülen ve “Üst Akıl”


“ADL anti-semitizimle, Yahudi karşıtlığıyla mücadele eden ABD’nin etkili Yahudi kuruluşu. Amerika’yı yöneten yeni muhafazakar (neo-con) kadroları hemen hemen elinde tutan bir örgüt. Örneğin, ABD’nin eski Savunma Bakanı Yardımcısı, Karanlıklar Prensi unvanlı Richard Perle bu örgütün üyesi. Morton Abramowitz, Graham Fuller gibi adları CIA ile bağlantılı olan isimler de ADL’nin teorisyenleri arasında bulunuyor. ADL’nin tam adı Anti-Defamation League of B’nai B’rith.” (alıntıdır)

Yahudi Dünya Düzeni: Planlar & Siyon Protokolleri http://666revolution.blogspot.com.tr/2016/07/yahudi-dunya-duzeni-planlar-siyon_3.html yazısından:

Bna’i-Brith yalnızca Yahudilere özel olan uluslarası bir Mason örgütüdür.  Bu örgütün yöneticilerine diğer büyük Yahudi kuruluşlarında da sık sık rastlanmaktadır.

Savaşları ve devrimleri finanse eden uluslarası Yahudi bankerlerden Jacob Schiff (Rus Devrimi’nin önde gelen destekçisidir), Max Warburg (Versay Barış Anlaşması sürecinde Almanya’yı temsil etmiştir, 1924-1933 yılları arasında Reichsbank yönetim kurulunda bulunmuştur) ve Paul Warburg  Bna’i Brith üyeleri arasındadırlar.

“Gülen Cemaatinin Zaman gazetesi Yahudilerin kendilerine desteğine ilişkin  10 Mart 1998’de şunları yazmıştır: 

‘3 gündür Türkiye de bulunan Yahudi Liderler Heyeti, Başbakan Yılmaz, Orgeneral Çevik Bir, TBMM Başkanı Çetin ve Dışişleri Bakanı Cem’den sonra Fethullah Gülen ile görüştü. 55 Yahudi örgütünü temsilen Türkiye’de bulunan 59 kişilik (AYÖBK) Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı Heyeti, Fethullah Gülen’in Türkiye deki ve yurtdışındaki çabalarını önümüzdeki yüzyılın barış asrı olması açısından önemsediklerini ve söz konusu projeye büyük ilgi duyduklarını belirttiler.

Görüşmede; Gülen in, ABD’nin en etkili Yahudi Lobisi olan ADL’nin (Anti Defamation League) teklifiyle hazırladığı hoşgörü ve diyalogla ilgili kitap da gündeme geldi. Gülen, İngilizce olarak hazırlanan kitap üzerindeki çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, bittiğinde insanların hizmetine sunacağını söyledi. Kitap, ADL tarafından basılarak dünyanın dört bir yanında dağıtılacak'  (alıntıdır)

1998 yılında Gülen ve Yahudi lobileri fazlasıyla yakınlar, öyle ki Gülen’in kitabının basımını bile ADL üstleniyor.

Peki,  15 Temmuz Darbe Girişimi’ni protesto etme mitingiyle ilgili yayınladıkları bildiride ADL, B’nai Brith ve Yahudi elitlerin diğer örgütleri ne çağrısında bulundular?

Bildiride geçen Dünya Yahudi Kongresi (World Jewish Congress) katılımcıları arasında David Rothschild ve Papa Francis de bulunmaktadır.Görüldüğü gibi “FETÖ” örgütünü protesto etme amacıyla yapılan mitinglere katılım yine ADL tarafından teşvik edilmiştir.

1998 ve 2016 yılları arasında ne değişmiştir?

Neden darbenin suçu hükümet tarafından Amerika’ya, “üst akıla” atılmıştır?

Bu konu, Amerika’nın İsrail Lobisi AIPAC'in makalesinde şu şekilde açıklanmıştır:

“Erdoğan ve onun partisinin medya organları darbe girişimi konusunda ABD ve Batı’yı sürekli suçlarken İsrail ve Mossad’ı konu dışı bıraktılar. Bu çok anlamlı ve kayda değer, zira Erdoğan’ın İsrail ile ilişkileri geliştirmek istediğini gösteriyor.”

(“It’s significant that Erdogan, his circle and his party’s media organs have not been implicating Israel or “Mossad” in the coup attempt even while taking constant shots at the U.S. and “the West.” That is significant, as well as unexpected, and it seems to affirm Erdogan’s desire to go forward with normalization with Israel for now.” - Alan Makovsky )

“Üst akıl” denilen örgütler arasında AIPAC, ADL, B'nai Brith vs. Yahudi-Siyonist örgütler bulunmuyor mu?

( "Jewish groups in attendance included the ADL, AIPAC, B'nai B'rith International, the Jewish Community Relations" - 3 Nisan 2016'da belirtildiğine göre bu örgütlerle görüşülmüştür http://www.haaretz.com/jewish/news/1.712346 - https://wikileaks.org/plusd/cables/05ANKARA5308_a.html 

"Üst akıl" aslında Rothschild, Warburg gibi Yahudi global elitler değil mi? Neden onlarla toplantılar düzenleniyor?Söz konusu toplantıya katılanlar arasında James Rothschild* ve Henry Kissinger’ın yanı sıra yine Rothschild ailesine bağlı Lazard şirketinin CEO’su Ken Jacobs ve Warburg ailesinin kurduğu Warburg Pincus’un CEO’su Chip Kaye bulunuyor.
(Kaynak: T.C. Cumhurbaşkanlığı resmi websitesi  “President Erdoğan Meets with High-Level Businesspeople in the US” http://www.tccb.gov.tr/en/news/542/52400/president-erdogan-meets-with-high-level-businesspeople-in-the-us.html )


*James Rothschild, Koç ailesiyle birlikte Monument Capital adlı şirketi de yönetmiştir.

Kontrollü karşıtlığın bir getirisi yoktur. Unutulmamalıdır ki, insanlar ortak bir düşmana karşı örgütlenerek birleştirilebilir, ancak asıl düşman hedef alınmazsa bunun bir anlamı olmaz.

Yahudilerin tesirine izin verip, onların vaatlerine kananlar, rütbe ve makamları ne olursa olsun, kaybetmeye mahkumdurlar.